Jak dodać sobie mocy bez kofeiny? Bezkofeinową superfoodową kawą ze spiruliną! Jej oszałamiający błękitny kolor jest całkowicie naturalny. Niebieskie kawy “jednorożca” (unicorn coffee) powoli podbijają media społecznościowe, a ich kolor zawdzięczamy właśnie spirulinie. Spirulina (można nabyć zieloną i niebieską) to nic innego jak sproszkowane algi, które są wyjątkowo bogate w dodające energii białko, żelazo i witaminy z grupy B. Dodająca energii bezkofeinowa kawa ze spirulinąNie tylko dodaje nam mocy, ale także obniża cholesterol, pomaga spalać tkankę tłuszczową, usuwa toksyny i metale ciężkie z organizmu, przeciwdziała miażdżycy i obniża ciśnienie. To właśnie dlatego zaliczana jest do grona tzw. superfood. Ja połączyłam ją z migdałowym mlekiem i śmietanką kokosową. Aby uniknąć kofeiny w kawie, użyłam kawy zbożowej Inki – tym razem z dodatkiem wapnia, aby wspomóc zasadotwórcze działanie (wapń odkwasza organizm). Podsypka z liofilizowanych malin nadaje nie tylko kontrastowego koloru, ale i wspaniałego intensywnego smaku. Całość migdałowo-kokosowo-malinowa to nie tylko superfood, ale i supersmak.

Dodająca energii bezkofeinowa kawa ze spiruliną:

  • 2 czubate łyżeczki kawy zbożowej Inki Wapń i witaminy
  • 1 płaska łyżeczka spiruliny (1 g; u mnie niebieska)
  • ¾ kubka mleka migdałowego (można użyć dowolnego)
  • ¼ kubka gorącej wody
  • 2 łyżki lekko ubitej śmietanki kokosowej
  • liofilizowane maliny
  • płatki migdałowe

Spirulinę (zieloną lub niebieską) wsypujemy do dużego kubka/szklanki i zalewamy gorącym mlekiem (może być spienione jeśli lubimy). Intensywnie i szybko mieszamy, aby spirulina się rozpuściła. W drugiej szklance zalewamy kawę Inkę do wysokości nie większej niż ¼ objętości. Inkę wlewamy powoli do mleka ze spiruliną. Na wierzch kładziemy ok. 2 łyżki śmietanki kokosowej. Posypujemy płatkami migdałowymi i rozkruszonymi w dłoniach liofilizowanymi malinami.

Dodająca energii bezkofeinowa kawa ze spiruliną

Dodająca energii bezkofeinowa kawa ze spiruliną

Dodająca energii bezkofeinowa kawa ze spiruliną

Dodająca energii bezkofeinowa kawa ze spiruliną

Dodająca energii bezkofeinowa kawa ze spiruliną

Dodająca energii bezkofeinowa kawa ze spiruliną

 

FavoriteLoadingDodaj przepis do ulubionych
Pamiętaj, aby pochwalić się swoimi potrawami i wypiekami wg przepisów z bloga, wstawiając zdjęcie w komentarzu poniżej. Będzie mi też bardzo miło jak zaobserwujesz mojego bloga na Instagramie i na Facebooku - każde polubienie sprawia mi radość i motywuje do dalszej pracy!