Smoothie fantazjaKażdy ma gdzieś w pobliżu domu miejsce, w którym lubi przebywać. Czy to park, kawiarnia, las, ogródek, skate park – są pewne ulubione miejsca, w których można naprawdę odpocząć i nie myśleć o codzienności. Ja niedaleko bloku mam miejskie jeziorko, gdzie często wypoczywam. Słońce, woda, łabędzie – te sprawy. Jest tam też kawiarnia. I w tej kawiarni uwielbiam pewien prosty koktajl – smoothie fantazja. Fantazja to połączenie swojskich jabłek i truskawek z egzotyczną pomarańczą i bananem. Banał, ale za to jaki smaczny! Codziennie piję koktajle owocowe na drugie śniadanie, a fantazja często króluje. Poranna dawka witamin stawia na nogi lepiej niż mocna kawa. Poza tym jedna porcja starcza na dwa dni.

Składniki:

  • 2 – 3 szklanki pokrojonych truskawek
  • 1 duże jabłko
  • 1 duży, bardzo dojrzały banan
  • 250-300 ml schłodzonego, naturalnego soku pomarańczowego (gdy nie ma cytrusów, kupuję sok jednodniowy lub tłoczony – staram się unikać soków słodzonych lub z koncentratu)

Wszystkie składniki umieszczamy w blenderze kielichowym i miksujemy (można też użyć ręcznego blendera). Przed podaniem schładzamy. Koktajl powinien być gęsty, a jeśli taki nam nie pasuje – można rozrzedzić go sokiem pomarańczowym. Można go przechowywać w lodówce przez 2-3 dni.

Gdy nie mam w domu pomarańczy, ani soku pomarańczowego, do fantazji stosuję tłoczony sok z jabłek (taki duży z kranikiem – uwielbiam je) lub jogurt naturalny – fantazja jest wtedy równie dobra.

Smoothie fantazja

FavoriteLoadingDodaj przepis do ulubionych
Pamiętaj, aby pochwalić się swoimi potrawami i wypiekami wg przepisów z bloga, wstawiając zdjęcie w komentarzu poniżej. Będzie mi też bardzo miło jak zaobserwujesz mojego bloga na Instagramie i na Facebooku - każde polubienie sprawia mi radość i motywuje do dalszej pracy!