Konkurs. Wygraj eko torbęJest sympatyczna i ekologiczna. Idealna na zakupy spożywcze. A Kto? Torba “Borba”, która szuka fajnych domów. Możesz wyróżnić się z tłumu i robić zakupy z uśmiechem – mam 20 bawełnianych toreb-boreb do rozdania! Poza tym fajny zestaw do spaghetti z puszką, łyżkami, tarką i miarką Jamiego Olivera oraz stempelek do ciastek z napisem “Made with Love”. Wystarczy zamieścić w listopadzie 2014 komentarz do dowolnego przepisu oraz dołączyć do niego zdjęcie przygotowanej potrawy. Jeśli gotujecie z Poezją Smaku to konkurs dla Was – cyknijcie fotkę (nawet komórką), wstawcie komentarz i spróbujcie zgarnąć borbę. Nic więcej. Szczegółowy regulamin konkursu tutaj:

Regulamin

A dlaczego warto mieć torbę ekologiczną? Rocznie produkuje się ponad bilion plastikowych, jednorazowych siatek. Bierzemy ich codziennie kilka, a często jeszcze tego samego dnia je wyrzucamy. Są lekkie, więc łatwo mogą pofrunąć z wiatrem i zanieczyszczać środowisko (ok. 3% z produkowanych foliówek zalega w lasach, wodach i na ulicach). A taka foliówka rozkłada się aż 400 lat wydzielając przy okazji toksyczne związki. Torba bawełniana to produkt naturalny. Możemy wykorzystywać ją wielokrotnie. Jest ładniejsza, wytrzymalsza, i pojemniejsza od jednorazówek. Zakupy w niej “oddychają”, pieczywo czy warzywa noszone w ekologicznej torbie nie będą się “zaparzać” jak w plastiku.

Wiele toreb sprzedawanych w supermarketach jako ekologiczne są wytworzone z polipropylenu, dlatego mając wybór warto postawić na naturalny, oddychający materiał jakim jest bawełna.

Konkurs - wygraj ekologiczną torbę borbę z Poezją Smaku

Aktualizacja: Otrzymałam prawie 60 zgłoszeń 🙂 Bardzo chciałabym dać torbę każdemu! Niestety liczba nagród była ograniczona, więc bardzo ciężko było wybrać zwycięzców. Czasem urzekło mnie zdjęcie, czasem komentarz. Razem z komisją wybraliśmy 20 wyróżnień, oto oni:

Ana38 za hamburgery z karmelizowaną cebulą

Bogusia za Butter Chicken

Kamila za leczo

Dorota za karpatkę

 Ela za babkę grejpfrutową Ola_17 za gniazdka

 justyna m. za blok czekoladowy

Joanna za miodowiec
 Gosia za sernik na zimno Żaneta za tort tiramisu
monikakili za rogale marcińskie

Kasia za brownie z malinami

 Joyce za bułeczki pizzowe

 Marysia za gulasz ze schabu

aniaaa za babkę czekoladową

Qchnia za makaron z klopsikami
Łucja za gulasz z soczewicy Justyna za bajaderki
Neblina za racuchy

Oliwia za ciasto marchewkowe

————————————————————————————————-

 Natomiast zwycięzcą zostaje agi za klimatyczne zdjęcie ciasta jogurtowego:

Zwycięzcy dostaną wkrótce e-mail, w którym zostaną poproszeni o adresy do wysyłki nagród.

FavoriteLoadingDodaj przepis do ulubionych

Pamiętaj, aby pochwalić się swoimi potrawami i wypiekami wg przepisów z bloga, wstawiając zdjęcie w komentarzu poniżej. Będzie mi też bardzo miło jak zaobserwujesz mojego bloga na Instagramie i na Facebooku - każde polubienie sprawia mi radość i motywuje do dalszej pracy!